Emigranci czy współcześni nomadzi? Socjologiczny obraz Polaków w Austrii. Seria: Prace Monograficzne 841 - okładka książki

Emigranci czy współcześni nomadzi? Socjologiczny obraz Polaków w Austrii. Seria: Prace Monograficzne 841

Autor: Dorota Czakon-Tralski

Książka ma na celu ukazanie życia Polaków obecnie mieszkających w Austrii, którzy wyjechali na przestrzeni dłuższego okresu czasu. Celem socjologicznych badań było uchwycenie ewentualnych różnic pomiędzy profilem społeczno-demograficznym wyjeżdżających, różnic w motywacji skłaniającej do wyjazdu (przyczyny), w planach na pobyt lub powrót, ale też w sposobie adaptacji do społeczeństwa przyjmującego. Praca składa się z trzech części: teoretycznej (obejmującej wybrane teorie migracji, przedstawienie historycznego rysu emigracji, na tym tle emigracji do Austrii, jak również statystyczny obraz Polaków mieszkających w Austrii), metodologicznej (z problemami badawczymi i hipotezami) oraz badawczej, która obejmuje analizę badań, przeprowadzonych wśród Polaków mieszkających w Austrii.

Oprawa miękka
Rok wydania 2018
Ilość stron 288
Wymiar [mm] 167x240
EAN 9788380841499
ISBN 978-83-8084-149-9
ISSN 0239-6025
Data 2021-03-31
ID 492652
cena 31.00 zł
Autor także

O prawdomówności i kłamstwie w dziennikarstwie i relacjach międzyludzkich

Dorota Probucka, Anna Kamińks-Malandain, Ewa czerwińska-Jakimiuk, Dorota Czakon-Tralski

Opracowanie próbą opisu i  analizy komunikowania się w relacjach międzyludzkich i dziennikarstwie  w aspekcie prawdomówności i kłamstwa. Nie ma tu znaczenia na jakim poziomie przebiega komunikowanie, ważne natomiast jest w jaki sposób ono przebiega, jaka przestrzeń... więcej »

cena 35.00 zł

Dynamika współczesności. Seria: Prace Monograficzne 972

Dorota Czakon-Tralski, Piotr Stawiński (red.)

Zamieszczone w tomie teksty dotyczą struktur państwa (Polski i Białorusi), węziej kwestii duchowości, postaw religijnych młodzieży studenckiej i rodziny, seksualności, dysfunkcji w relacjach społecznych, sytuacji osób dotkniętych skutkami chorób. Prezentują... więcej »

cena 19.00 zł