Pełna oferta księgarni (H)

Wyniki 1 - 5 spośród 5

Historia wychowania u progu XXI wieku. Potrzeby badań naukowych i wyzwania edukacyjne

Andrzej Meissner, Ryszard Ślęczka
stron: 334
oprawa miękka

Tematyka opisywana w monografii należy do stosunkowo rzadko podejmowanych i analizowanych w polskiej nauce, zarówno na gruncie historiografii pedagogicznej, jak i pedagogiki czy historii. Monografia skierowana jest przede wszystkim do historyków wychowania,... więcej »

cena 50.00 zł

Hospitations- und Leitungspraktikum. Handbuch für DaF-Studierende

Artur D. Kubacki, Renata Czaplikowska
stron: 154
oprawa miękka

Podręcznik poświęcony jest metodyczno-dydaktycznym i instytucjonalnym wyzwaniom związanym z praktykami pedagogicznymi. W publikacji autorzy zebrali swoje doświadczenia zawodowe zdobyte w ciągu wielu lat pracy przy kształceniu i doskonaleniu nauczycieli, aby... więcej »

cena 24.00 zł

Hotelarstwo unikatowe w Polsce. Uwarunkowania rozwoju

Krzysztof Sala
stron: 328
oprawa miękka

Autor podejmuje ważny temat związany z częścią branży turystycznej – hotelami unikatowymi. Monografia stanowi ważny materiał poznawczy w obszarze nauki, ale także dzięki bogatym odniesieniom do praktycznych rozwiązań może być wartościowym materiałem dla osób... więcej »

cena 36.00 zł

Homo movens. Mobilność chłopów w mikroregionie krakowskim w XVI-XVIII wieku. Seria: Prace monograficzne 898

Mateusz Wyżga
stron: 470
oprawa miękka

Autor podejmuje problem ważny, związany z przemieszczaniem się, terytorialnym i społecznym, ludności wiejskiej w warunkach znacznych ograniczeń formalnych, ciążących na ludności chłopskiej w całym badanym okresie. Wpisuje migracje chłopskie w kolejne cykle... więcej »

cena 38.99 zł

Historiografia prasy polskiej (do 1918 roku). Naukometryczna analiza dyscypliny 1945-2009. Seria: Prace Monograficzne nr 678

Władysław M. Kolasa
stron: 525
oprawa twarda

Głównym celem badań Autora była systematyzacja i ocena dorobku naukowego dotyczącego historii prasy polskiej do 1918 roku na przestrzeni lat 1945-2009. Podstawowa wartością tej rozprawy jest sprawdzenie oryginalnej metody zastosowanej po raz pierwszy w takim... więcej »

cena 50.00 zł