Pełna oferta księgarni (I)

Wyniki 1 - 13 spośród 13

Irlandia na pomoc! Irlandia na pomoc Polsce! William Smith O’Brien i kwestia polska

Paweł Hamera
stron: 198
oprawa miękka

Czytelnik otrzymuje wartościowy szkic biograficzny dotyczący jednego z ciekawszych bohaterów irlandzkiej historii. William Smith O’Brien – typowany swego czasu na następcę Daniela O’Connella – należał do pierwszoplanowych postaci irlandzkiej sceny politycznej.... więcej »

cena 25.00 zł

Ingardenowskie tropy w edukacji. W hołdzie Romanowi Ingardenowi w Jego roku

Ewa Żmijewska
stron: 256
oprawa miękka

W monografii znajdujemy teksty pedagogów, filozofów, psychologów, historyków i językoznawców, którzy pochylili się nad fenomenem odpowiedzialności w filozofii Romana Ingardena i jej przeniesieniem na grunt pedagogiki. Artykuły w kontekście fenomenu odpowiedzialności... więcej »

cena 30.00 zł

Internet a niepełnosprawność. Wybrane zagadnienia

Jolanta Zielińska
oprawa miękka

Tematyka publikacji wpisuje się w pewnego rodzaju przejścia między tradycyjnym użytkownikiem technologii informatycznych i komunikacyjnych a wymuszoną przez okoliczności pandemii sytuacją nadania im nowej prawomocności. W podsumowaniu każdego z rozdziałów... więcej »

cena 23.00 zł

Izba Handlowa i Przemysłowa we Lwowie (1850-1918). Instytucja i ludzie

Konrad Meus
stron: 788
oprawa miękka

Książka nie jest tylko opracowaniem dziejów samej Izby, ale omówieniem jej działań na rzecz rozwoju gospodarczo-społecznego Lwowa, okręgu i całej wschodniej Galicji. Autor nie ograniczył swych studiów nad samą lwowską Izbą, ale zaprezentował jej losy na tle... więcej »

cena 39.00 zł

Imiona zakonne karmelitów bosych (od XVII do XX w.)

Ewa Zmuda
stron: 294
oprawa miękka

Omówione w monografii męskie imiona zakonne karmelitów bosych wraz z żeńskim imiennictwem karmelitańskim, opisanym w książce Autorki z 2019 r., stanowią kompendium wiedzy zarówno na temat imiennictwa danego zgromadzenia, jak i nazewnictwa zakonnego w ogóle.... więcej »

cena 23.00 zł

Ideał kobiety angielskiego renesansu w świetle XVI-wiecznej literatury parenetycznej. Seria: Prace monograficzne 955

Natalia Giza
stron: 224
oprawa miękka

Omówione w monografii męskie imiona zakonne karmelitów bosych wraz z żeńskim imiennictwem karmelitańskim, opisanym w książce Autorki z 2019 r., stanowią kompendium wiedzy zarówno na temat imiennictwa danego zgromadzenia, jak i nazewnictwa zakonnego w ogóle.... więcej »

cena 23.63 zł

Imiona zakonne karmelitanek bosych (od XVII do pierwszej połowy XX w.). Seria: Prace monograficzne 903

Ewa Zmuda
stron: 256
oprawa miękka

Praca stanowi oryginalne studium dokumentujące imiona zakonne karmelitanek bosych, uzupełniające wiedzę na temat nazewnictwa zakonnego i syntetyzujące wyniki wieloletnich badań prowadzonych nad tą grupą nazw własnych. Pogłębia ogólną wiedzę w zakresie badań... więcej »

cena 21.26 zł

Idee Marii Grzegorzewskiej jako inspiracje rozwoju współczesnej pedagogiki specjalnej

Ewa Dyduch, Adam Mikrut, Jolanta Zielińska
stron: 288
oprawa twarda

Księga wydana z okazji jubileuszu 55-lecia pracy naukowej i dydaktycznej Profesor Janiny Wyczesany. Publikacja przypomina i eksponuje wartości moralne i dydaktyczne, wciąż aktualne, tkwiące w ideach Twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce - Marii Grzegorzewskiej,... więcej »

cena 38.00 zł

Imiennictwo krakowian od XVI do XVIII wieku na tle historii i kultury

Elżbieta Rudnicka-Fira
stron: 248
oprawa miękka

Monografia dotyczy imion męskich i żeńskich występujących w XVI, XVII i XVIII wieku w Krakowie. Dodatkowo Autorka skonfrontowała zebrany materiał ze stanem imiennictwa krakowskiego w XIX, XX i I dekadzie XXI wieku. Porównała też swój inwentarz nazw ze spisami... więcej »

cena 18.90 zł

Ideowe źródła i tożsamość geografii

Witold Wilczyński
stron: 236

Dlaczego uznawana niegdyś za "matkę nauk” geografia zepchnięta została na margines? Dlaczego tak daleko ta dyscyplina wiedzy oddaliła się od swych ideowych źródeł? Dlaczego występuje w niej tyle sprzeczności i problemów metodologicznych bulwersujących środowisko... więcej »

cena 29.00 zł

Introduction to the ethics of social work. Socio-pedagogical study – references to the scientific achievements of Helena Radlińska

Arkadiusz Żukiewicz
oprawa miękka

The book authored by Prof. Arkadiusz Żukiewicz in 2023 entitled “Introduction to the ethics of social work. Socio-pedagogical study – references to the scientific achievements of Helena Radlińska” is devoted to the theoretical and applied aspects of social... więcej »

POZYCJA NIEDOSTĘPNA

Imaginautka zaangażowana. Twórczość i biografia Doroty Terakowskiej z perspektywy XXI wieku

Katarzyna Slany, Katarzyna Wądolny-Tatar
stron: 348
oprawa miękka

Głównym tematem monografii jest współczesna, bo powstająca po 1989 roku, twórczość Doroty Terakowskiej, pisarki dla dzieci i młodzieży. Autorzy udowadniają, że Terakowska nie traci na aktualności, nie jest anachroniczna, "nie starzeje się", zarówno jej proza,... więcej »

POZYCJA NIEDOSTĘPNA

Indywidualne uwarunkowania planów życiowych niepełnosprawnych intelektualnie wychowanków zakładów poprawczych

Katarzyna Pająk
stron: 326
oprawa miękka

Celem eksploracji badawczych było zdobycie wiedzy na temat planów życiowych niepełnosprawnych intelektualnie wychowanków zakładów poprawczych typu resocjalizacyjno-rewalidacyjnego. Praca może stanowić cenne źródło informacji dla studentów pedagogiki, resocjalizacji,... więcej »

POZYCJA NIEDOSTĘPNA