Kiedy przekraczanie granic pozwala myśleć inaczej. Maria Skłodowska-Curie - okładka książki

Kiedy przekraczanie granic pozwala myśleć inaczej. Maria Skłodowska-Curie

Autor: Zofia Budrewicz, Maria Sienko, Małgorzata Pamuła-Behrens

Zbiór artykułów, których autorami są literaturoznawcy, kulturoznawcy, dydaktycy języka polskiego i historii, bibliotekoznawcy, powstał w ramach obchodów Roku Marii Skłodowskiej-Curie, z założeniem, że ?przypominanie portretów ludzi mądrych i wewnętrznie pięknych ma - szczególnie w dobie kryzysu autorytetów - pedagogicznie cenne właściwości". Dzięki takiej formule otrzymujemy wielowymiarowy obraz Marii Skłodowskiej-Curie, przedstawiony z różnych punktów widzenia, związany ze sposobami jego percepcji w różnych przestrzeniach kultury i edukacji humanistycznej.

Oprawa miękka
Rok wydania 2013
Ilość stron 266
Wymiar [mm] 135x205
EAN 9788372717870
ISBN 978-83-7271-787-0
Data 2013-04-19
ID 257860
cena 29.48 zł
Autor także

Dwory i dworki w kulturze regionu

Zofia Budrewicz, Maria Sienko (red.)

Siódmy tom z serii Region - Edukacja - Kultura poświęcony został historii, architekturze, miejscu oraz roli dworów i dworków polskich w rodzimym kulturowym krajobrazie, a w szczególności w krajobrazie „małych ojczyzn”. Koresponduje on bezpośrednio... więcej »

cena 35.00 zł

Książę Józef Poniatowski w kulturze i edukacji

Zofia Budrewicz, Tadeusz Budrewicz, Małgorzata Chrobak (red.)

Zebrane w tomie prace są związane osobą księcia Poniatowskiego i dziejami jego kultu, miejscem w polskiej kulturze i myśli edukacyjno-wychowawczej. Stanowią wachlarz różnych zbliżeń, dokumentowanych przez różne wycinki polskiej kultury, głównie z wieku XIX... więcej »

cena 27.03 zł

Krajobrazy pamięci - pamięć krajobrazu

Zofia Budrewicz, Maria Sienko (red.)

Kolejny tom z serii Region - Edukacja - Kultura poświęcony jest zagadnieniom pamięci i przestrzeni jako kategoriom szczególnie ważnym z perspektywy kształtowania tożsamości miejsca, jednostki, grupy, wspólnoty. Do kontynuacji oraz ukazania nowych wymiarów... więcej »

cena 36.00 zł

Lekcje polskiego krajobrazu. Międzywojenna proza podróżnicza dla młodzieży

Zofia Budrewicz

Podróżowanie i krajoznawstwo w latach międzywojennych odgrywało bardzo istotną rolę zarówno w wychowaniu obywatelskim, jak i narodowym. Autorka analizuje prozę podróżniczą, w której obecne są zarówno treści patriotyczne (poznawanie Ojczyzny, jej dziejów, zabytków,... więcej »

cena 34.00 zł

Nauka czytania w języku obcym w okresie wczesnoszkolnym. Teoria i praktyka

Małgorzata Pamuła-Behrens

Praca wybiega poza obszar ściśle glottodydaktyczny, odnosi się do aspektów psychologicznych (rozwój poznawczy i językowy dziecka) i pedagogicznych (odniesienie do sytuacji uczenia ogólnego, środowiska domowego itp.), co czyni z niej świetne kompendium wiedzy... więcej »

cena 31.00 zł

Kłopotliwe pamiątki. Trud dziedziczenia

Zofia Budrewicz, Maria Sienko (red.)

Kłopoty związane z dziedziczeniem kultury biorą się między innymi z koniczności dokonania wyboru, co chronić najpierw, a co chronić mniej lub wcale. Wielkie zabytki kultury materialnej zwykle bronią się skutecznie przed ekspansją współczesnych unowocześnień.... więcej »

cena 24.00 zł

Chopin w polskiej szkole i kulturze

Zofia Budrewicz, Maria Sienko,Romualda Ławrowska

Prezentowany tom jest rodzajem bilansu obecności Chopina w kulturze i edukacji polskiej ostatnich 200 lat. Od czasów kompozytora świat i Polska przeszły radykalne zmiany. Przekształceniom ulegały także funkcje szkoły i kultury narodowej, inna jest obecnie... więcej »

cena 36.75 zł