Monografia w sposób interdyscyplinarny przedstawia te trzy zjawiska. Gromadzi teksty z zakresu filozofii, historii, teologii, historii sztuki, prawa i literaturoznawstwa. Publikacja liczy 15 tekstów poświęconych kulturowym artykulacjom tytułowych zazdrości,... więcej »
Pierwsza w Polsce monografia poświęcona przedstawieniu miejsca wdowy w społeczeństwie szlacheckim dawnej Rzeczypospolitej od końca XVII do połowy XVII wieku. Czytelnik może lepiej poznać relacje wdowy ze światem. Ukazano wdowią codzienność, rozmaite troski... więcej »
Dla każdego państwa, a szczególnie „skazanego” przez swe położenie geostrategiczne na obronę przed potężnymi sąsiadami, podstawą zapewnienia bezpieczeństwa narodowego jest powszechna ochrona i obrona narodowa. Problem główny, który stanowi przedmiot niniejszej... więcej »
Obszerna monografia na temat rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w okresie międzywojennym, uwzględniająca problemy organizacyjne, ekonomiczne, kadrowe i międzyinstytucjonalne tego przemysłu. Autor, na podstawie szeroko zakrojonej kwerendy, daje pełny i wierny... więcej »
Rozprawa koncentruje się na intymistyce żołnierskiej czasów I wojny światowej z perspektywy nowych zjawisk i tendencji w humanistyce. W przyjętej przez Autora strategii interdyscyplinarnej obok zwrotu narratywistycznego pojawia się fundamentalna dla silnego... więcej »