O krzywdzie dziecka. Aktualność etyki Janusza Korczaka i Marii Montessori - okładka książki

O krzywdzie dziecka. Aktualność etyki Janusza Korczaka i Marii Montessori

Autor: Dorota Probucka, Anna Kamińska-Malandain

Publikacja podkreśla fenomen „ślepoty dorosłego”, jego nieczułości i niezrozumienia osoby dziecka. Kwestia aktualności etyki Korczaka oraz Montessori w ujęciu autorek wyraża się przed wszystkim jako przeciwdziałanie zobojętnieniu, utracie wrażliwości na krzywdę dziecka. Książka uświadamia skalę problemu, prowokuje do zmiany myślenia, a przede wszystkim pobudza empatię wobec niewinnych istot.

Oprawa miękka
Rok wydania 2023
Wymiar [mm] 145x205
EAN 9788368020052
ISBN 978-83-68020-05-2
Data 2024-01-12
ID 580320
cena 35.00 zł
Autor także

O prawdomówności i kłamstwie w dziennikarstwie i relacjach międzyludzkich

Dorota Probucka, Anna Kamińks-Malandain, Ewa czerwińska-Jakimiuk, Dorota Czakon-Tralski

Opracowanie próbą opisu i  analizy komunikowania się w relacjach międzyludzkich i dziennikarstwie  w aspekcie prawdomówności i kłamstwa. Nie ma tu znaczenia na jakim poziomie przebiega komunikowanie, ważne natomiast jest w jaki sposób ono przebiega, jaka przestrzeń... więcej »

cena 35.00 zł

Etyka i dobro

Dorota Probucka (red.)

Jak dzisiaj mówimy o dobru, jak spieramy się o jego wartość, gdzie próbujemy odnaleźć jego ślady, gdzie szukać jego źródeł? Czy zwierzęta i środowisko są naturalną częścią dobra? Kim powinien być dobry człowiek? Czym jest dobre działanie czy dobra norma? Próbę... więcej »

cena 26.00 zł

Etyka a zło

Dorota Probucka (red.)

Obszerny zbiór tekstów reprezentujących szeroki wachlarz rozważań poświęconych relacji zła z życiem ludzkim i wartościami wyznaczającymi pewne standardy moralne naszej cywilizacji. Reprezentowane poglądy, koncepcje, przekonania odwołują się do ujęć klasycznych,... więcej »

POZYCJA NIEDOSTĘPNA