Sztuczna inteligencja na wojnie. Perspektywa międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych - okładka książki

Sztuczna inteligencja na wojnie. Perspektywa międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych

Autor: Kaja Kowalczewska

Książka dotyczy kwestii, która budzi ogromne kontrowersje i wątpliwości natury prawnej. (...) Problematyka wykorzystywania sztucznej inteligencji w działaniach wojennych podejmowana jest też w licznych czasopismach poświęconych obronności, wojsku, bezpieczeństwu itp. Sztuczna inteligencja na wojnie to monografia z zakresu prawa, ale autorka wiele miejsca poświęca także kwestiom technicznym i dostarcza odpowiedniej wiedzy na ten temat (...).


Za niezwykle cenne uważam zawarte w pracy rozważania definicyjne. Pokazują one, że autorka przemyślała omawiane zagadnienia, że terminy, których używa nie są przypadkowe. Monografia winna zainteresować nie tylko prawników, ale i etyków, politologów, socjologów, dziennikarzy.

Z recenzji wydawniczej
dr hab. prof. UW Patrycji Grzebyk

Kaja Kowalczewska, adiunkt w Instytucie Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk prawnych, absolwentka prawa (UJ) i prawa międzynarodowego (studia na Université d Orléans, Université Panthéon-Assas i w College of Europe). Członkini Komisji ds. Upowszechniania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, działającej przy PCK, ekspertka w programie MCDC NATO-ACT Counter Unmanned Autonomous Systems: Priorities. Policy. Future Capabilities (2015-2016), członkini polskiej Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI). Jej zainteresowania naukowe skupiają się na prawie międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem etycznych i prawnych aspektów nowych technologii wojskowych.

Oprawa twarda
Rok wydania 2021
Ilość stron 261
Wymiar [mm] 165x240
EAN 9788366470422
ISBN 978-83-66470-42-2
Data 2021-06-22
ID 500012
cena 30.00 zł