Książka traktuje o komunikacyjnych aspektach negocjacji z praktycznego punktu widzenia. Stanowi ona pokłosie elementów praktycznych, które Autor wykorzystuje podczas negocjacji, a także w swojej pracy naukowej, przekazując nie tylko wiedzę teoretyczną, ale nade wszystko jej użyteczne założenia. Komunikacja traktowana jest szeroko, jako dynamiczny proces, który zmienia się i rozwija; nadawca jest jednocześnie odbiorcą, a odbiorca – nadawcą. Obydwie strony są odpowiedzialne za przebieg komunikacji. Odpowiedzialność ta sprowadza się do wnikliwej analizy, czy przekaz jest podobnie rozumiany i czy w ogóle jest rozumiany.
Praca stanowi zbiór artykułów na temat funkcjonowania współczesnych rodzin ze szczególnym uwzględnieniem ich problemów, funkcji, oraz ról społecznych w ich ramach podejmowanych. Wyzwania te implikuje zawiły układ interakcji, pełnionych funkcji czy przynależności... więcej »
Problematyka podjęta przez autorów wpisuje się w sfery działania polityki społecznej, w szczególności: rynku pracy i zatrudnienia, pomocy rodzinie oraz edukacji. Na uznanie zasługuje podjęcie przez redaktorów i autorów publikacji tych problemów, które są aktualne... więcej »
Praca stanowi zbiór ośmiu artykułów, z których większość prezentuje wybrane zagadnienia w ujęciu teoretycznym, a dwa stanowią ściśle empiryczny materiał, powstały na podstawie przeprowadzonych badań. Zakres tematyczny obejmuje funkcjonowanie rodzin w... więcej »