Frankowicze. Problem czy nowy ruch społeczny? - okładka książki

Frankowicze. Problem czy nowy ruch społeczny?

Autor: Jadwiga Mazur, Sabina Sanetra-Półgrabi

Praca stanowi przykład pracy socjologicznej, która podejmuje ważki problem społeczny […]. Problemy osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne w sektorze bankowym stanowią często przedmiot interpelacji poselskich oraz są przedmiotem licznych wniosków skierowanych do Rzecznika Finansowego. Wiele spraw skierowanych zostało na drogę sądową […]. Wszystko to sprawia, że problematyka poruszana przez autorów książki jest aktualna, ważna i wartościowa, stanowi przykład prac naukowych [istotnych] w dyskusji nad problematyką „frankowiczów”.

Oprawa miękka
Rok wydania 2023
Ilość stron 198
Wymiar [mm] 165x235
EAN 9788380849754
ISBN 978-83-8084-975-4
Data 2024-04-19
ID 591159
cena 40.00 zł
Autor także

Zarządzanie zmianą. Innowacje – organizacje – bezpieczeństwo

Jadwiga Mazur, Paulina Rojek-Adamek, Justyna Tomczyk (red.)

Zaprezentowany zbiór artykułów zawiera różny zakres tematyczny, pozwala spojrzeć na zmianę w organizacjach różniących się między sobą w zakresie realizacji celów. Ta różnorodność daje możliwość prześledzenia kierunku zachodzących w nich zmian, co może zwiększyć... więcej »

cena 19.00 zł

Miejsce wolontariackich grup dyspozycyjnych w systemie bezpieczeństwa państwa oraz w zarządzaniu kryzysowym na przykładzie GOPR i WOPR

Jadwiga Mazur, Sabina Sanetra-Półgrabi

Opracowanie mieści się w naukowej „konwencji” socjologicznej analizy funkcjonowania grup dyspozycyjnych. Autorki podejmują też rozważania dotyczące zarządzania kryzysowego polegającego na podejmowaniu działań w sytuacjach wystąpienia zagrożeń ze strony przyrody... więcej »

cena 21.00 zł

Komunikowanie się policji ze społeczeństwem, organami administracji państwowej i samorządowej

Jadwiga Mazur

Studium teoretyczno-empiryczne z zakresu socjologii organizacji i zarządzania oraz socjologii komunikowania. Autorka szuka w niej odpowiedzi na pytanie, jakim zmianom i pod wpływem jakich czynników uległy sposoby komunikowania się policji ze społeczeństwem... więcej »

cena 28.00 zł