Sto lat samotności pięćdziesiąt lat później. Seria: Prace monograficzne 937 - okładka książki

Sto lat samotności pięćdziesiąt lat później. Seria: Prace monograficzne 937

Autor: Marcin Sarna, Jorge Cabezas Miranda

Książka, ilustrowana przez Piotra Kłoska, stanowi zbiór refleksji ukazujących, jak dzieło Gabriela Garcíi Márqueza jest odbierane współcześnie. Jej cechą jest mnogość ujęć oraz wielokulturowość, wieloaspektowość (literatura, film, sztuki plastyczne) i wielonarodowość autorów. Publikacja dowodzi ogromnej transgresji dzieła Garcíi Márqueza w czasie, przestrzeni i kulturze. Jak napisał w jednym z tekstów Ricardo Chávez Castañeda: „Gabriel García Márquez przywrócił nam wyobraźnię, uczynił nas wierzącymi, a przecież wyobraźnia bez wiary do niczego nie służy”.

Oprawa miękka
Rok wydania 2019
Ilość stron 312
Wymiar [mm] 125x190
EAN 9788380843837
ISBN 978-83-8084-383-7
ISSN 2450-7865
Data 2021-02-04
ID 487203
cena 39.00 zł
Autor także

Boom i McOndo. Wokół nowej prozy hispanoamerykańskiej. Seria: Prace Monograficzne 793

Marcin Sarna

Książka stanowi interdyscyplinarne studium, a przedstawione w niej spojrzenie na wymianę pokoleń w prozie iberoamerykańskiej z pewnością może zainteresować szerokie grono czytelników. Autor proponuje miłośnikom literatury latynoskiej cenny klucz, który pozwala... więcej »

cena 29.00 zł

Próchnica

Juan Luis Mira, Marcin Sarna

Skrzyżowanie Eduarda Mendozy i Naomi Klein. Z jednej strony fajerwerki humoru – i sytuacyjnego, i językowego – oraz erotyczne smaczki, z drugiej – smutna konstatacja o nieubłaganym uwikłaniu najbardziej szlachetnych pobudek w okrutną rzeczywistość koncernów,... więcej »

POZYCJA NIEDOSTĘPNA

Polska iberystyka. Skąd pochodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy? Seria: Prace Monograficzne 807

Marcin Sarna

Monografia ujmuje wszystkie najważniejsze zjawiska obecne w polskich studiach iberystycznych, z uwzględnieniem tych rzadko poruszanych, jak status przekładoznawstwa, nauczanie historii Hiszpanii, nauczanie kultury, nauczanie w grupach niejednorodnych pod względem... więcej »

POZYCJA NIEDOSTĘPNA