Tradycja i nowoczesność. Język i literatura Słowian Wschodnich. Seria: Prace monograficzne 988 - okładka książki

Tradycja i nowoczesność. Język i literatura Słowian Wschodnich. Seria: Prace monograficzne 988

Autor: Halina Chodurska, Aurelia Kotkiewicz

Wieloautorska monografia dokumentuje barwny i różnorodny obraz współczesnej filologii – badań w zakresie literatury, języka, a po części także i glottodydaktyki. Autorzy opracowania obracają się w kręgu problematyki dziejów i współczesności, nie ograniczając się w swych rozważaniach do wąsko pojmowanych dyscyplin humanistycznych. W wielu wypadkach wykraczają bowiem poza ich ramy, sięgają do mniej i bardziej zamierzchłej historii, historii kultury, obyczajowości i wierzeń naszych przodków.

Oprawa miękka
Rok wydania 2020
Ilość stron 380
Wymiar [mm] 167x240
EAN 9788380845282
ISBN 978-83-8084-528-2
Data 2021-02-04
ID 487201
cena 25.00 zł
Autor także

Tradycja i nowoczesność. Z zagadnień języka i literatury Słowian Wschodnich. Tom 2

Aurelia Kotkiewicz, Bogumił Ostrowski, Monika Knurowska (red.)

W prezentowanym tomie, którego motywem przewodnim jest przenikanie się teraźniejszości i przeszłości, nie mogło zabraknąć tekstów, nawiązujących do twórczości takich zapomnianych postaci jak Tadeusz Bułharyn, studiów poświęconych zagadnieniu nowego dramatu... więcej »

cena 25.00 zł

Tradycja i nowoczesność. Z zagadnień języka i literatury Słowian Wschodnich

Halina Chodurska, Aurelia Kotkiewicz (red.)

Wieloautorska monografia dokumentuje barwny i różnorodny obraz współczesnej filologii – badań w zakresie literatury, języka, a po części także i glottodydaktyki. Autorzy opracowania obracają się w kręgu problematyki dziejów i współczesności, nie ograniczając... więcej »

cena 36.00 zł

Nowy człowiek Michaiła Zoszczenki. Trylogia: Przywrócona młodość, Niebieska księga, Przed wschodem słońca

Aurelia Kotkiewicz

Autorka wzięła na warsztat osobowość artystyczną Michaiła Zoszczenki oraz jego twórczość ze szczególnym naciskiem na zupełnie nieznaną, nawet historykom literatury, trylogię. Zadała sobie mnóstwo trudu, by dotrzeć do wszystkich materiałów źródłowych, zgromadziła... więcej »

cena 31.00 zł

Przeszłość i teraźniejszość Rosji w świetle faktów językowych

Halina Chodurska

Zbiór jest pokłosiem międzynarodowego spotkania specjalistów w zakresie języków wschodniosłowiańskich. Zróżnicowany pod względem tematycznym i metodologicznym, daje reprezentatywny obraz współczesnego językoznawstwa wschodniosłowiańskiego. Artykuły zostały... więcej »

cena 18.90 zł