Artysta nauczycielem i animatorem kultury. Wybrane problemy kultury plastycznej XX i XXI wieku - okładka książki

Artysta nauczycielem i animatorem kultury. Wybrane problemy kultury plastycznej XX i XXI wieku

Autor: Zofia Kruczkowska, Bernadeta Stano

Podręcznik akademicki adresowany do studentów kierunków artystycznych. Ma on na celu prezentację kilku wybranych tematów, których znajomość należy uznać za podstawową w procesie kształcenia przyszłego artysty, nauczyciela sztuki czy animatora. Wiedza zebrana w tej publikacji może okazać się również przydatna kuratorowi wystawy, krytykowi sztuki, pracownikowi galerii czy muzeum oraz kolekcjonerowi.

Oprawa miękka
Rok wydania 2013
Ilość stron 152
Wymiar [mm] 135x205
EAN 9788372717900
ISBN 978-83-7271-790-0
Data 2013-09-30
ID 270533
cena 14.00 zł
Autor także

Sztuka wobec metafizyki. Postawy i strategie lat 2000-2020

Łukasz Murzyn, Rafał Solewski, Bernadeta Stano (red.)

Publikacja […] jest zestawieniem nie tylko różnych perspektyw filozoficznych, ale i różnych instrumentariów badawczych. Teksty zostały zebrane w trzech działach odpowiadających różniącym się od siebie postawom autorów. W części zatytułowanej Obserwacje spotykają... więcej »

cena 45.00 zł

Dziedzictwo i odpowiedź w sztuce współczesnej. Seria: Prace Monograficzne 880

Łukasz Murzyn, Rafał Solewski, Sebastian Stankiewicz, Bernadeta Stano (red.)

Zbiór tekstów powstał z zamiarem rozwinięcia wystawy #dziedzictwo, która odbywała się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Kontynuuje on problemowy układ ekspozycji odsłaniającej różnorakość sposobów odnajdywania i interpretowania śladów dziedzictwa, podejmując... więcej »

cena 41.00 zł

Dziedzictwo awangardy a edukacja artystyczna. Pomiędzy dziełem, zdarzeniem i doświadczeniem

Mirosława Moszkowicz, Bernadeta Stano (red.)

Publikacja na temat edukacji artystycznej w kontekście sztuki nowoczesnej i współczesnej, oglądanej z perspektywy teoretyków, artystów, praktyków i edukatorów reprezentujących różne dyscypliny, tendencje i nurty w sztuce. W opracowaniu znajdują się propozycje... więcej »

cena 30.00 zł

Odwilż w Zakopanem. Salony Marcowe 1958-1960

Bernadeta Stano

Praca jest całościowym omówieniem zjawiska, które zapisało się w polskiej historii sztuki jako "eksplozja nowoczesności”, ale z różnych przyczyn nie zostało do tej pory szczegółowo opracowane, czego dowodzi przedstawiony przez Autorkę we wstępie stan badań.... więcej »

cena 8.40 zł